• Kolorowanki świąteczne z dzieciństwa dla dzieci i dorosłych

  Kolorowanki świąteczne dla dzieci i dorosłych

  Istnieje prosta czynność, która pomaga dzieciom rozwijać funkcje poznawcze, psychologiczne i twórcze: kolorowanie. I tak uwielbiają to robić, a to może prowadzić do zdrowszego, szczęśliwszego życia w okresie dojrzewania i dorosłości. Oto niektóre z kluczowych korzyści z kolorowania stron w psychologii i rozwoju dzieci.

  Kolorowanki a poprawa umiejętności motorycznych

  Czynność kolorowania może pomóc poprawić zdolności motoryczne u małych dzieci. Działania, ruchy i precyzyjny chwyt podczas kolorowania mogą pomóc w rozwoju mięśni palców, dłoni i nadgarstka. Rozwój umiejętności motorycznych może pomóc dzieciom zręczniej pisać, a także manipulować małymi przedmiotami. Następnie mogą wykorzystać te umiejętności, aby stać się lepszymi maszynistami i bardziej biegłymi w sporcie i innych czynnościach. Kolorowanki dla dzieci znajdziecie na stronie: https://kolorowanki.net.pl/

  Przygotowanie dzieci do szkoły

  Edukacja dzieci odbywa się w klasie o dość dużej strukturze. Lekcje są wydawane na papierze w formie zadań, testów i innych pisemnych prac na kursie. Kolorowanki, książki i strony mogą być integralną częścią przygotowania dzieci do bardziej ustrukturyzowanej pracy na papierze.

  Stymulacja kreatywności przy kolorowaniu

  Niezależnie od tego, czy pozostają na linii, czy nie, kolorystyka sprzyja kreatywności i docenieniu wizualnych różnic. Kolorowanie może pobudzić wyobraźnię i zainspirować dzieci do burzy mózgów i naturalnej nauki samodzielnego myślenia o nowych pomysłach. Z naszej strony możemy Wam polecić kolorowanki Boże Narodzenie jak również kolorowanki Wielkanocne.

  Co jest nie tak z kolorowankami?

  Jedno z pierwszych pytań, które zadają rodzice (a czasem także wychowawcy wczesnego dzieciństwa) skonfrontowany z koncepcją praktyki adekwatnej do rozwoju, zwłaszcza w odniesieniu do niej promowanie kreatywności dzieci brzmi: „Co jest nie tak z kolorowankami?” Ludzie mają trochę trudności z wyobrażeniem sobie, dlaczego nie byłyby one uważane za odpowiednie zajęcia do zaprezentowania dzieci. W końcu rozumują: „Dzieci uwielbiają kolorowanki!” lub „Uwielbiałem kolorować, kiedy byłem
  mało."
   
  To prawda - wszyscy mile wspominamy otwarcie nowego opakowania kredek i używanie
  je pokolorować w naszej najnowszej książce do kolorowania Disney (https://kolorowanki.net.pl/disney/) lub na tym uroczym zdjęciu grupy zwierzęta gospodarskie. Co może być w tym złego? Odpowiedź brzmi ... nie ma nic źle z tym. Tak jak nie ma nic złego w naszych wspomnieniach z pójścia do sklepu po dużą paczkę chipsów i zjadanie całej torby puszką Pepsi, czyli nasze wspomnienia
  siedzenie przed telewizorem przez całe sobotnie popołudnie i oglądanie kreskówek. Chodzi o to, że chociaż kolorowanki, takie jak frytki, nie robią nic, aby promować zdrowy rozwój dzieci lub rozwoju i, jeśli są używane w nadmiarze, mogą faktycznie mieć negatywny wpływ na dzieci ogólny rozwój.
   

  Kolorowanki z dzieciństwa

  Porównując nasze dzieciństwo z dzisiejszym, również patrzymy na to wolność, którą wielu z nas miało jako dzieci, w porównaniu z dzisiejszym dzieckiem. Bez przynęty gier wideo, komputerów, płyt DVD „zaprojektowanych” dla niemowląt i małych dzieci oraz wiele kanałów telewizyjnych Dzięki 24-godzinnemu programowaniu dla dzieci mogliśmy spędzić dużo czasu na zabawie. My potrafiliśmy wymyślać własne zasady, używać wyobraźni, negocjować warunki naszej gry z naszymi przyjaciółmi, głównie bez pomocy lub interwencji dorosłych.

  Dzisiejsze dziecko nie mają ten sam luksus. Ich świat jest w dużej mierze zdominowany przez narzucone osoby dorosłe oczekiwania. Każda szansa, jaką damy im na użycie wyobraźni i kreatywności, pomoże aby zrównoważyć presję 24h, że muszą przestrzegać zasad, pomysłów i oczekiwań innych.

  Więc - gdzie to nas prowadzi z kolorowankami i kartkami do kolorowania? Powinien być wyeliminowany z życia dzieci? Absolutnie nie. Tak jak nie zalecałbym wyeliminowanie sporadycznych przypadków czekolady na śniadanie lub w sobotę rano kreskówki, kolorowanki na pewno będą stałym elementem życia dzieci. Powinien kolorować książka być stałym elementem programu wczesnego dzieciństwa? Odpowiedź brzmi: absolutnie nie. Książki do kolorowania to niewystarczająca praktyka. Po prostu nie są wystarczająco dobrzy do czego nasze dzieci potrzebują, aby osiągnąć swój optymalny potencjał.